مجله علمی

انواع کاغذ

نوشتن مقالات
معمولاً، کاغذهای نوشتاری با انواع سفید و سفید دودی در بافت هایی از صاف تا برجسته عرضه می شوند. کاغذهای ما از خمیرچوب سفید درجه یک برای برگه های سولفیت یا الیاف پنبه‌ای درجه یک برای برگه های پنبه‌ای ساخته شده‌اند. برگه های بازیافتی شامل خمیرچوب سفید یا الیاف پنبه‌ای درجه یک به علاوه خمیرچوب فیبر پست مصرف کننده با کیفیت بالا هستند. برگه های پنبه‌ای در دو نوع 25٪ و 100٪ پنبه در دسترس هستند.
کاغذهای نوشتاری در وزن های 20 پوند، 24 پوند و 28 پوند عرضه می شوند. کاغذهای نوشتاری عموماً برای سامانه های نامه‌ای و ارتباطات استفاده می شوند، اما می توانند برای بروشورهای تبلیغاتی، گزارشات یا هر پروژه دیگری که کاغذ سبک مناسب باشد، استفاده شوند.
کاغذهای متن و جلد
معمولاً، کاغذهای متن و جلد در انواع رنگ های روشن تا تیره با بافت های مختلف و انواع تمام شده سطحی عرضه می شوند. کاغذهای ما از خمیرچوب سفید درجه یک یا الیاف پنبه‌ای ساخته شده‌اند. برگه های بازیافتی شامل خمیرچوب سفید یا الیاف پنبه‌ای درجه یک به علاوه خمیرچوب فیبر پست مصرف کننده با کیفیت بالا هستند.
تمایز بین کاغذهای متن و جلد در اصل به وزن آن‌ها بستگی دارد. کاغذهای متن عمدتاً برای صفحات داخلی کتاب‌ها، بروشورها، گزارشات سالانه و قطعات پستی مستقیم استفاده می شوند. وزن کاغذهای متن نیز به بروشورهای تبلیغاتی، همچنین سامانه‌های نامه‌ای و ارتباطات مناسب است.
کاغذ جلد از وزن کاغذهای متن سنگین‌تر است و عموماً برای جلدهای بروشور، گزارشات سالانه و پوشش فولدر استفاده می شود که نیاز به حجم و حفاظت اضافی دارد. استفاده های دیگر از جلد شامل تقویم، منو، دعوت نامه و اعلانات است. به جز وزن پایه آن‌ها، کاغذ متن و جلد به یکسان ساخته می شود. کاغذ “ضخیم دو لایه” از دو برگ جلد به هم چسبیده ساخته شده است.
110 پوند جلد پلاس = دو برگ کاغذ متن 100 پوند به هم چسبیده

130 پوند ضخیم دو لایه = دو برگ جلد 65 پوند به هم چسبیده

170 پوند ضخیم دو لایه = دو برگ جلد 80 پوند به هم چسبیده

کاربردهای پیشنهادی برای کاغذ نوشتار، متن و جلد:
کاغذ نوشتار، متن و جلد بدون پوشش، مناسب برای انواع پروژه هستند. قابلیت رضایت از اهداف عملکردی، اقتصادی و ارتباطات آن‌ها بی‌بدیل است و قابلیت تمایز هر پروژه را فراهم می کند. آن‌ها اغلب جایگزین مناسب برای کاغذ روغن آلود هستند.
موردهای زیر فقط چند نمونه از کاربردهای بسیار زیاد کاغذ نوشتار، متن و جلد هستند:

اعلانات
گزارشات سالانه
جلدهای کتاب
بروشور
کارت های تجاری
تقویم
کارت تماس
کاتالوگ
فهرست
پاسخ به تقاضا
پاکت
پوشش فولدر
کارت تبريك
افزودني
دعوت نامۀ
سربرگ
کتابچۀ راهنما
نقشۀ
يادداشت ديده
منو
پوستر
پوشش فولدر ارائۀ
برامج
گزارش فصلي
کتاب های درسي
بروشور 10K

کاغذ فهرست
کاغذ فهرست، کاغذ سفت و ارزان با تمام شده صاف است. این کاغذ با حجم بالا و وزن کم، انتخاب مناسب برای کارت های پاسخ تجاری است.
کاغذ برچسب
کاغذ برچسب، گرید سخت کاغذ سخت است که بهترین استفاده آن برای چاپ برچسب های آویزان بر روی کالاهای مصرفی مانند لباس و لوازم جانبی است. کاغذ برچسب باید قوی و دارای عملکرد قابل قبول در حین چاپ باشد.
کاغذ ولوم بريستول
کاغذ ولوم بريستول، کاغذ كارتي با كيفيت عالي است كه عادةً با لمیناسيون چندین برگ با هم ساخته مي‌شود. تمام شده خشك كاربردي نسبي دارد.

کاربردهای پیشنهاد شده برای کاغذ نوشتار، متن و جلد:
کاغذ نوشتار، متن و جلد بدون پوشش، مناسب برای انواع پروژه هستند. قابلیت رضایت از اهداف عملکردی، اقتصادی و ارتباطات آن‌ها بی‌بدیل است و قابلیت تمایز هر پروژۀ خود را فراهم مي كند. آن‌ها اغلب جایگزین مناسب برای کاغذ روغن آلود هستند.
کاربردهای زیر فقط چند نمونۀ از کاربردهای زياد کاغذ فهرست، برچسب و ولوم بريستول هستند:
“`

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *