آموزش نقاشی, مجله علمی

آموزش گام به گام طراحی چهره زن

یک ضرب‌الاجل قدیمی در هنر وجود دارد که چهره انسان، جذاب‌ترین منظره است. اگر می‌خواهید سمت خلاق خود را بیشتر بشناسید و مهارت رسم خود را بهبود بخشید، رسم چهره راه خوبی برای شروع است! در این مقاله، ما به مکانیک رسم چهره می‌پردازیم. حتی تصاویر مرجعی را نیز فراهم کرده‌ایم تا همزمان با یادگیری، تمرین کنید.

چیزهایی که باید بدانید

یک بیضی کشیده و سپس خط های عمودی و افقی را از مرکز عبور دهید تا راهنمایی برای ویژگی ها ایجاد شود. چشم ها را با تشکیل شکل بادامی واقعی تر کنید. برای حفظ تقارن، فاصله یک عرض چشم بین هر چشم قرار دهید. روی شکل پایه بینی تمرکز کنید و زیر هر چشم را سایه بندی کنید تا به پل بینی تعریف دهید (به جای کشیدن خط در وسط). دهان را در نیمه ی فاصله بین بینی و فک قرار دهید. 3 خط اضافه کنید – 1 برای دهان، 1 برای لب بالا و 1 برای لب پایین.

1-یک طرح سبک یک چهره بکشید. سرها در واقع دایره ای نیستند؛ آنها شکل بیضوی مانند یک تخم مرغ دارند. یک طرح بیضوی را که در پایین جایی که فک خواهد بود به آرامی تنگ می شود، بکشید.

2- نیم دایره را عمودی و افقی تقسیم کنید. ساده ترین راه برای نقاشی یک چهره استفاده از خطوط تقسیم برای نقشه برداری از نسبت های ویژگی ها است. ابتدا، یک خط را در وسط نیم دایره بکشید. سپس نیم دایره را دوباره به دو قسمت تقسیم کنید، این بار به صورت افقی. [2]

3-یک خط افقی دیگر اضافه کنید تا بینی را نشان دهد. نصف پایینی بیضی را با یک خط افقی دیگر تقسیم کنید. نقطه ای که خط عمودی با خط افقی پایینی برخورد می کند، پایه بینی است. نوک بینی را طراحی کنید و در هر سمت یک سوراخ بینی اضافه کنید.

4-با یک خط افقی سوم، دهان را طراحی کنید. پایین بیضی را دوباره به دو قسمت تقسیم کنید. پایین لب ها را بر روی خط تقسیم که به تازگی کشیده اید قرار دهید. یک خط برای جایی که لب ها به هم می‌رسند کشیده و سپس لب های بالا و پایین را بکشید.

5-دو چشم همسان را در امتداد خط بالا اضافه کنید. دو توپ دایره ای را در امتداد خط افقی مرکزی رسم کنید تا حفره چشم ایجاد شود. بالای این دایره جایی است که ابروها قرار می‌گیرند و پایین آن جایی است که ساختار ستون فک قرار دارد.

6-ابروها را در بالای هر شکم چشم توسعه دهید. ابروها بسیاری از احساسات را انتقال می دهند. اگر می خواهید یک بیانیه بی طرفانه تر داشته باشید، ابروها را به طور یکنواخت در سطح بالای هر چشم قرار دهید، اگر می خواهید یک احساس شدیدتر داشته باشید، ابروها را به داخل زاویه بندی کنید و یا آنها را کمی بالاتر ببرید تا حس شگفتی برسانید. برای دیدار واقعی تر، از چند ضربه کوتاه و نازک استفاده کنید تا هر مو را به صورت جداگانه بسازید.

7-تمام کنید چشمان را با اضافه کردن زیر دو پلک و پلک ها. به عنوان یک قاعده کلی، فاصله بین دو چشم، عرض یک چشم سوم است. چشمان انسان شکل بادامی دارند، بنابراین در نظر داشته باشید وقتی آنها را طراحی می کنید. چشمان به اندازه و شکل های مختلفی وجود دارند، بنابراین با قالب یکمی آزمایش کنید تا به نظر درست برسید.

8- رنگ چشم‌ها را رنگ آمیزی کنید و مرکز آنها را توسعه دهید. مرکز چشم یعنی تاریکترین قسمت آن است. بیشتر آن را با رنگ سیاه پر کنید و کمی سفید بگذارید. با مداد خود را صاف کنید و از سایه برای پایه استفاده کنید. در هر چشم، از لبهٔ مرکز تا سفید چشم، از خطوط کوتاه و نزدیک به هم استفاده کنید. بعضی از لبه‌های هر مرکز را روشن‌تر کنید تا اثر زیبایی بدهد. ابروها را بالای چشم‌ها توسعه دهید. سپس خطوط راهنما را زیر چشم پاک کنید.

9-بالاي پلك را روي بالاي هر چشم كشيد. پايه پلك از بالاي قزحيه پايين مي آيد و كمي بالاي آن را مي پوشاند. اگر پلك ها را بسيار بزرگ كنيد، زني كه در حال نقاشي كردن آن هستيد خواب آلوده به نظر خواهد رسيد. آنها را يكسان و نازك نگه داريد.

10-سایه را زیر چشم‌ها برای ارتباط عمق استفاده کنید. کمی سایه را زیر چشم و در جایی که چشم با بینی ملاقات می‌کند اضافه کنید تا حفره را تعریف کنید. برای یک نگاه خسته، سایه اضافه کنید و خطوطی به زاویه تیزتر به پلک پایینی اضافه کنید.

11- یک گوشه را به هر سمت سر اضافه کنید. پایه هر گوش باید در خط با پایین بینی و بالای گوش در خط با ابروها رسم شود. به خاطر داشته باشید که گوشها به سمت کنار سر صاف هستند.

12- صورت خود را با موی بیشتری تزئین کنید. از جایی که موها تقسیم می‌شوند شروع کنید و به سمت بیرون آن را توسعه دهید. تعدادی از رشته‌ها را در جلو و دیگر رشته‌ها را در پشت قرار دهید تا ابعاد را به خوبی منتقل کنید. شما می‌توانید هر نوع مدل مویی که دوست دارید را انتخاب کنید. هیچ قانونی وجود ندارد، بنابراین برای هر نظری که دوست دارید اقدام کنید.

13- گردن را از پایه سر اضافه کنید. گردن‌ها ضخیم‌تر از آنچه شما تصور می‌کنید هستند. دو خط از جایی که خط افقی پایین با لبه‌های صورت برخورد می‌کند، پایین بیایید. شانه‌ها را می‌توانید اضافه کنید یا گردن را پایان بدن بگذارید.

14- شامل هر جزئیاتی که فکر می کنید از آنها فاقد هستید. می توانید کمی سایه را زیر بینی قرار داده و دور چانه را برجسته کنید، یا خطوط بیان اطراف دهان را قرار داده و گوشه ها را سایه دار کنید. خط لبه بینی را مشخص کنید. هرچه این ویژگی ها برجسته تر باشند، چهره شما پیرتر به نظر خواهد رسید.

15- اگر می‌خواهید یک نقاشی کاملتر داشته باشید، لباس بکشید. اگر می‌خواهید بدنی اضافه کنید، یک بلوز، پیراهن یا ژاکت بپوشید. این کاملاً اختیاری است، بنابراین اگر فقط به نقاشی صورت علاقه‌مند هستید، می‌توانید این قسمت را نادیده بگیرید.

16- حذف هر راهنمایی که دیگر نیازی به آن ندارید. حالا که تمام شده‌اید، از هر خط آزاردهنده‌ای که دیگر متعلق نیست، خلاص شوید. علامت‌هایی که قصد پاک کردن آنها را نداشتید را پاک کنید و تمام شده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *